Správičky 2 826 Blogy 948 Fórum 53 033

Seminár ASP.NET Quid Pro Quo z 12.12.2007 DONE

EX - 13.12.2007 23:34 - 14847 views

... a Altair náhle řekl: "Buď cihla a byla Petržálka!" :) Mierne fabulujem, ale zhruba takto začal seminár z 12.12.2007 z úst Michala Altair Valáška o Web Forms s titulom ASP.NET Quid Pro Quo v Bratislavskej SÚZA

Hneď na začiatok musím napísať, že to bol moj prvý seminár vobec v mojej krátkej histórii. Osobne som bol velmi milo prekvapený a dnes už viem akého strojového rúhania som sa dopúšťal, nechodiac na takéto "sessions". Tu dostane človek odpovede na svoje vnútorne otázky počas vlastného vývoja niekde doma alebo v práci, keď si nevie rady a uniká mu niť vo vlastných myšlienkach a nevie kudy kam. Seminár je práve na to, aby bol tento problém vysvetlený na jednoduchých príkladoch doprevádzaný slovom odborníka.

Tento môj krátky príhovor patrí samozrejme všetkým tým, ktorí tak do dnešných dni neurobili.

Ok, tak sa teda pusťme do toho čo všetko sa udialo na Quid Pro Quo. Krásne sychravé ráno neodradilo a prišlo pomerne veľa ľudí. Myslím, že nás tam bolo určite cez 50 poslucháčov. Hostesky boli milé (ako inak) a po prehodení dvojriadkovej inštrukcií som dostal Microsoft igelitku s reklamnými letákmi a perom (povráva sa, že je z Číny). Celkom ma potešila brožúra Silverlight v prevedení A4 s podtitulom Úvod do technológie a tvorby aplikácií pomocou nástrojov Microsoft Expression. Dalej som tam objavil instalačku VS2008 EE a 60 trial verziu Expression® Web.

Po usadení sa na šedých kreslách sa mohol začať seminár. Mr. Michal Valášek (ďalej Altair) započal seminár vysvetlením modularity a analógie mezi vyspelými pamiatkami panelákových sídlisk ako Petržalka-BA, Furča-KE, Argentína-PO atď. a ASP.NET. Priznám sa, že v tom momente som v SÚZA zacítil Gotwaldovu fajku. Z tohoto príjemého úvodu s osvetou ako to vlastne naozaj je a bolo, sa Altair s vervou do nás pustil a začal postupne predstavovať svoje Quid Pro Quo čo v preklade z latiny zhruba znamená "Niečo za niečo".

Prednáška od začiatku až do samotného konca sa niesla presne v duchu svojho názvu. Je lepšie vyvíjaťvlastnú komponentu, alebo je výhodnejšie použiť už existujúcu komponentu z prostredia MSVS, alebo využívať produkty tretích strán? Ako byť čo najviac efektívny? Ktorá je tá zlatá stredná cesta? Určite je to nekonečná téma na kvalitný FLAME v diskusií tohoto článku. Samozrejme Altair toho uviedol viac a našťastie ešte v ten samý deň publikoval svoje príklady a slide na svojej stránke. Nemá veľmi zmysel aby som to tu opisoval, keďže si to môžete pozrieť priamo vo formáte PDF na nižšie uvedenej adrese. K dispozícií sú aj zdrojové príklady.
Príklady a slide vo formáte PDF z dňa 12.12.2007:
http://videoarchiv.altairis.cz/Entry/13-asp-net-quid-pro-quo-web-forms-pro-starsi-a-pokrocile.aspx

Seminár bol rozdelený na dve časti, medzi ktorými bola prestávka (minerálka, koláčiky, kávička, 3x hosteska). Na záver vyplnenie formulára pre zkvalitnenie služieb zo strany MS a vylosovanie výhercov piatich cien (tričko Silverlight, Petang GULE MS ORiGiNAL, USB 8GB Key, Windows Vista, Expression Studio).

Z technického hladiska všetko klapalo ako hodinky. Organizátorom nie je čo vytknúť. A Altair aka Michal Valášek je fundovaný odborník-profesionál vo svojej oblasti na ktorého seminár je hriech neísť.


EX MARTiN HORŇÁK

CREATiVE
GAME DEVELOPER
WEB DEVELOPER( only myself )

Článkov: 3, Správičiek: 10, Príspevkov vo fóre: 323, Príspevkov v blogu: 3, Bodov: 2145
Najaktívnejší č.: 24
Profil používateľa

Reakcie

# ASP.NET Quid Pro Quo 14.12.2007 15:33:07 skippo

Argentína-PO - co to je?? :-) Inak atmosfera a vona SUZA prednaskovej meistnosti mi velmi silno pripomenu stare casy socializmu.. nemohol som si pomoct. Co sa tyka seminara- pacilo sa, prva cast bola vyborna, druha cast bola trosku dlha a ku koncu to zacalo byt jemne nudne. Altair mi na konci seminara osobne zodpovedal aj nejake konkretne otazky, pekne pekne. Odporucam vsetkym nabuduce navstivit, dufam, ze to bude stale v takejto vacsej prednaskovej miestnoti.

# to skippo : 14.12.2007 20:14:23 ex

to je jedno sidlisko v Presove, tak mi to povedali presovcania ;D

Pridať reakciu

Titulok:
Meno:
Url:
Koľko je 22 + 4?
(ochrana proti spamu)
Komentár:

Najaktívnejší užívatelia
1. 48800 b. photo xmhlxzybzzyq998
2. 48110 b. photo bfdgfdhfdhfd06
3. 42045 b. photo pmpindia123
4. 37835 b. photo vlko
5. 21520 b. photo T
6. 15965 b. photo spigi
7. 15450 b. photo Anonymous
8. 11120 b. photo dudok
9. 9780 b. photo Liero
10. 8830 b. photo quickydocs